Sendvičové panely

shape
isoperN_plisse_RO_19JLJ6

SENDVIČOVÉ PANELY

Hľadáte praktické a ekonomické riešenie opláštenia vášho projektu? Tepelnoizolačné sendvičové panely s jadrom z polyuretánovej peny predstavujú ideálnu voľbu. Tieto moderné technologické materiály sa v architektúre využívajú čoraz častejšie. Ponúkajú vysokú flexibilitu použitia a vďaka systému rýchlej montáže predstavujú aj množstvo ušetreného času a nákladov.
Oblasti použitia
montované haly, nákupné centrá, priemyselné objekty, poľnohospodárske budovy, obytné kontajnery, modulové stavby, sklady, administratívne budovy, autoservis, dielne, garáže, záhradné domčeky, strešná krytina, terasy, vnútorné priečky, chladiarenské zariadenia pre potravinársky priemysel, laboratóriá a iné.
Špecifikácie

Panel prvotriednej kvality tvorí z oboch strán farebný pozinkovaný plech podľa EN 10169, EN 10346 a EN 10143, (štandard: 0,4mm interiér /0,5mm exteriér, k dispozícii aj varianty 0,3-0,6mm so zmenou ceny) s lakovaním 25 μm. Povrchová úprava sa dá prispôsobiť požiadavkám zákazníka na: PVC, PVDF a polyester. Výplň jadra predstavuje polyuretánová PUR pena, nehorľavá PIR pena alebo minerálna vlna. Dĺžky panelov prispôsobíme na mieru od 2,5m do 13,5m, šírka panelu je 1m.

Na výber máme stenové panely s viditeľným alebo so skrytým spojom a strešné 3-rebrové a 5-rebrové panely.

Profilácia a RAL farby

Naši zákazníci majú na výber rôzne RAL farby, podľa dostupnosti a tiež profiláciu plechu (stadard, mikro a LIS). Varianty profilácie interiér/exteriér:

 • STANDARD/STANDARD
 • STANDARD/MIKRO
 • STANDARD/LIS
 • LIS/MIKRO pri väčších objednávkach
 • LIS/LIS pri väčších objednávkach

Bez špecifikovania profilácie sú panely dodávané vo verzii STANDARD.

RAL farby

Podľa dostupnosti materiálu, pred potvrdením objednávky prípadné zmeny konzultujeme so zákazníkom. Aktuálne farby štandard: RAL 9002, 9006 a 7016.

Iné RAL farby po konzultácii za príplatok. Interiérová farba panelov je štandardne v RAL 9002 sivobiela.


Poznámka: medzi stenovými a strešnými panelmi v rovnakej RAL farbe, môže byť jemný farebný rozdiel, spôsobený iným druhom použitého plechu. Tento rozdiel nie je predmetom reklamácie.

Rozmerové tolerancie sendvičových panelov podľa normy EN 10509:2013:
DĺŽKA <=3000 mm ±5mm
DĺŽKA > =3000 mm ±10mm
Odchýlka od pravouhlosti6mm
ŠÍRKA±2mm
HRÚBKA(D)=100mm±2mm
HRÚBKA(D)>100mm±2%

STENOVÉ PANELY

s viditeľným spojom

Tepelnoizolačné sendvičové panely, kde samorezná skrutka prechádza cez panel do konštrukcie a je viditeľná na povrchu. Tento druh panelu je možné montovať horizontálne, aj vertikálne. Jadro môže tvoriť polyuretánová PUR pena alebo nehorľavá PIR pena. Tesnenie medzi panelmi zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.

 1. Tepelnoizolačné sendvičové panely, kde Farbený pozinkovaný oceľový plech,
  podľa EN 10169, EN 10346 a EN 10143
  Profilácie: STANDAR, MIKRO, LIS.
 2. Výplň: Polyuretánová pena PUR alebo
  nehorľavá PIR pena.
 3. Tesniaca páska: poskytuje dobrú tepelnú
  izoláciu a tesnenie na spojoch.
  Panely s hrúbkou 30 a 40 mm sú
  dodávané bez tesniacej pásky.
  Na požiadanie 40 mm panel môže
  byť dodaný aj s tesnením.
 4. Samovrtná skrutka s podložkou a EPDM
  tesnením.


Hrúbky panelov: 30mm, 40mm, 50mm, 60mm, 80mm, 100mm, 120mm, 150mm, 200mm

Prípustné zaťaženia a maximálny rozpon podpier:
so skrytým spojom

Pre splnenie vysokých estetických požiadaviek máme v ponuke aj tepelnoizolačný sendvičový panel so skrytým systémom kotvenia. Toto elegantné prevedenie ponúka možnosť kotviť panel samoreznou skrutkou vo vnútri zámku, čize skrutka nie je na povrchu vidno. Tento druh panelu je možné montovať horizontálne, aj vertikálne. Odporúčame však kvôli úspore klampiarskych prvkov vertikálnu montáž. Jadro môže tvoriť polyuretánová PUR pena alebo nehorľavá PIR pena. Tesnenie medzi panelmi zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.

 1. Farbený pozinkovaný oceľový plech, podľa EN 10143, EN 10346 a EN 10169. Profilácia: STANDARD, MIKRO, LIS.
 2. Jadro: polyuretánová pena PUR alebo PIR (nehorľavý).
 3. Tesniaca páska: poskytuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov. Panely s hrúbkou 40mm sú dodávané bez tesniacej pásky
 4. Samovrtná skrutka s podložkou a EPDM
  tesnením.


Hrúbky panelov: 40mm, 50mm, 60mm, 80mm, 100mm, 120mm.

Prípustné zaťaženia a maximálny rozpon podpier:
pre chladiarenské účely
Tieto tepelnoizolačné sendvičové panely sú vhodné pre použitie v mínusových teplotách od -40°C do 0°C. Oblasti použitia: chladiace a chladiarenské boxy a sklady, potravinársky priemysel, prostredie s prísnymi hygienickými požiadavkami. Povrchová úprava: pozinkovaný oceľový plech s úpravou na polyesterovú farbu, PVC, PVDF. Jadro môže tvoriť polyuretánová PUR pena alebo nehorľavá PIR pena. Tesnenie medzi panelmi zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.


 1. Farbený pozinkovaný oceľový plech, podľa EN 10143, EN 10346 a EN 10169 s nasledujúcimi povlakmi: polyesterová farba PVC, PVDF. Profilácia: STANDARD, LIS.
 2. Jadro: polyuretánová pena PUR a nehorľavá PIR pena.
 3. Farebný pozinkovaný oceľový plech s povlakom: polyesterová farba, PVC, PVDF.
Hrúbky panelov: 150mm, 200mm.
RAL farby

Prípustné zaťaženia a maximálny rozpon podpier:

STREŠNÉ PANELY

3-rebrové

Tepelnoizolačné sendvičové panely, ktoré majú po celej šírke rovnomerne rozmiestnených 5 rebier. Predstavujú vhodnú tepelnú izoláciu pre strechy so spádom väčším ako 7% a spĺňajú vysoké požiadavky na odolnosť (snehové zaťaženie apod.) Jadro môže tvoriť polyuretánová PUR pena alebo nehorľavá PIR pena. Tesnenie medzi panelmi zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.

 1. Farbený pozinkovaný oceľový plech, podľa EN 10143, EN 10346 a EN 10169. Profilácia: STANDARD.
 2. Jadro: polyuretánová pena PUR alebo nehorľavá PIR pena.
 3. Tesniaca páska: Poskytuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.
 4. Samovrtná skrutka s podložkou a EPDM tesnením.
 5. Montážne kaloty s tesnením.

Hrúbky panelov: 30mm, 40mm, 50mm, 60mm, 80mm, 100mm, 120mm

Prípustné zaťaženia a maximálny rozpon podpier:

5-rebrové

Tepelnoizolačné sendvičové panely, ktoré majú po celej šírke rovnomerne rozmiestnené 3 rebrá. Predstavujú vhodnú tepelnú izoláciu pre strechy so spádom väčším ako 7%.V porovnaní s 5 rebrovými panelmi, sú tieto vhodné na miesta, kde nie je sú vysoké požiadavky na odolnosť (snehové zaťaženie apod.) Jadro môže tvoriť polyuretánová PUR pena alebo nehorľavá PIR pena. Tesnenie medzi panelmi zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.

 1. Farbený pozinkovaný oceľový plech, podľa EN 10143, EN 10346 a EN 10169. Profilácia: STANDARD.
 2. Jadro: polyuretánová pena PUR alebo nehorľavá PIR pena.
 3. Tesniaca páska: Poskytuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.
 4. Samovrtná skrutka s podložkou a EPDM tesnením.
 5. Montážne kaloty s tesnením.

Hrúbky panelov: 30mm, 40mm, 50mm, 60mm, 80mm, 100mm, 120mm, 150mm.

pre poľnohospodárske účely

5 rebrový tepelnoizolačný sendvičový panel predstavuje vhodnú tepelnú izoláciu pre strechy so spádom väčším ako 7%. Jadro tvorí polyuretánová PUR pena. Spodnú stranu tvorí sklolaminát odolný voči mikroorganizmom, baktériám a kyselinám, s ktorými sa stretávame v poľnohospodárskych budovách. Vrchnú stranu tvorí farebný pozinkovaný oceľový plech. Tesnenie medzi panelmi zabezpečuje dobrú tepelnú izoláciu a tesnosť spojov.

 1. Farbený pozinkovaný oceľový plech, podľa EN 10143, EN 10346 a EN 10169. Profilácia: STANDARD.
 2. Jadro: polyuretánová pena PUR.
 3. Sklolaminát odolný voči mikroorganizmom, baktériám a kyselinám s ktorými sa obvykle stretávame v poľnohospodárskych budovách.
 4. Samovrtné skrutky s podložkou a EPDM tesnením.
 5. Montážne kaloty s tesnením.

Hrúbky panelov:40mm, 50mm, 60mm, 80mm, 100mm.

Prípustné zaťaženia a maximálny rozpon podpier:
DĺŽKA 2000 - 4000mm ±10mm
DĺŽKA > 4000mm ±15mm
Odchýlka od pravouhlosti5mm
ŠÍRKA±7,5mm
HRÚBKA(D)=40mm±3mm
HRÚBKA(D)=50,60mm±4mm
HRÚBKA(D)=80,100mm±6,-4mm

STENOVÉ A STREŠNÉ PANELY pre farmaceutický a potravinársky priemysel

Tepelnoizolačné sendvičové panely, ktoré majú na jednej alebo oboch stranách pozinkovaný plech, ktorý je potiahnutý PVC fóliou. K dispozícii máme stenové panely s viditeľným aj skrytým spojom, ktoré sú vhodné pre stavby s prísnymi hygienickými požiadavkami, ako farmaceutický priemysel, laboratóriá, spracovanie mäsa a mlieka a pod. Strešné panely vo verzii 3 alebo 5 rebier sú vhodné pre poľnohospodárske stavby, vďaka odolnosti voči agresívnym látkam. Tento typ materiálu je vysoko odolný voči znečisteniu (maslo, rastlinné oleje, ocot, lubrikačné oleje, ovocné kyseliny, rôzne iné oleje atď.) Ľahko sa čistia vodou a neutrálnym octom. Nepoužívať agresívne prípravky a rozpúšťadlá (acetón, toulén, etylacetát a pod.)

PRÍSLUŠENSTVO